Nova oprema za 4 sportska terena u mjesnim zajednicama

Kako bi poboljšali kvalitet korišćenja slobodnog vremena, posebno mladih u  mjesnim zajednicama,  opština Rudo je u saradnji sa  JU za turizam i sport Rudo i mjesnim zajednicama, kroz projekat „Sanacija sportskih terena u mjesnim zajednicama opštine Rudo“  izvršila zamjenu dotrajale sportske opreme na sportsko-školskim terenima u mjesnim zajednicama: Rudo, Štrpci, Bijelo Brdo (Budimlija) i Uvac.

kosnovi kos

Kroz ovaj projekat izvršena je zamjena starih dotrajalih košarkaških tabli i izvršena ugradnja novih, nabavljeni su golovi za mali fudbal za Bijelo Brdo (Budimliju) i izvršena postavka stubova  za odbojku na otvorenom u Štrpcima i Rudom. Pored boljih uslova za realizaciju sportskih aktivnosti, ovim projektom je osigurana i veća bezbjednost djece i mladih prilikom korišćenja opreme.

kos1

Projekat direktno doprinosi razvoju sporta, sportskih aktivnosti i sportske  infrastrukture u Opštini Rudo.

Projekat je sufinansiran od strane Ministarstva za porodicu omladinu i sport Republike Srpske kroz konkurs „Sanacija sportskih terena“ i Opštine Rudo.