Одобрена бесповратна средстава у склопу АБД Грант Шеме

image00

Одобрена бесповратна средстава у склопу АБД Грант Шеме у прекограничним регионима „Дрина-Тара“, „Дрина-Сава“, „Преспа“ и „Шара“.

У Првом позиву за АБД (ABD) Грант шему у оквиру ЛЕИВВ ( LEIWW) програма, одобрено је 17 пројеката, за 27 корисника гранта из четири прекогранична региона „Дрина-Тара“, „Дрина-Сава“, „Преспа“ и „Шара“.

Стална радна група за регионални рурални развој СВГ (SWG) у Југоисточној Европи  организује свечано потписивање Уговора у среду 9. новембра 2016. године на Златибору за суфинансирање пројеката из пограничних општина из Србије, Босне и Херцеговине и Црне Горе у два прекогранична региона “Дрина-Сава” и “Дрина-Тара”.

Уговоре за додјелу бесповратних средстава за подршку развоја руралних подручја, унапређење пољопривреде и производње прехрамбених и занатских производа, унапријеђење интегрисане туристичке понуде прекограничних региона, подршку економских активности жена и младих ће потписати корисници из Града Ужица, општина Чајетина, Пријепоље, Бајина Башта, Лозница, Богатић, Шабац (Србија), Вишеград, Рудо, Братунац, Угљевик, Брчко Дистрикт (Босна и Херцеговина) и Пљевља (Црна Гора).

Укупна вриједност грантова у четири прекогранична региона заједно са сопственим учешћем корисника чини инвестицију у износу од преко четврт милиона евра  (280.169.33 ЕУР). Подршка корисника дјелимично је обезбјеђена и од стране неких локалних самоуправа.

Средства за Грант кориснике су обезбјеђена кроз АБД Грант схему коју спроводи Стална радна група за регионални рурални развој СВГ (SWG) у Југоисточној Европи у партнерству са Њемачком агенцијом за међународну сарадњу (ГИЗ) у оквиру пројекта „Рурални развој кроз интегрисано управљање шумским и водним ресурсима“ (LEIWW) уз финансијску подршку њемачког федералног Министарства за економски развој и сарадњу (БМЗ). Промоција и координација АБД грант схеме је такође подржана у оквиру Пројекта који финансира Европска Унија „Подршка регионалној сарадњи и равномјерном територијалном развоју земаља Западног Балкана у процесу ЕУ интеграција“.

Списак додјељених грантова у прекограничном региону “Дрина-Тара” можете преузети на:

Списак додјељених грантова из четири прекогранична региона „Дрина-Сава“, „Дрина-Тара“, „Преспа“ и „Шарра“ можете преузети на: