Odobrena bespovratna sredstava u sklopu ABD Grant Šeme

image00

Odobrena bespovratna sredstava u sklopu ABD Grant Šeme u prekograničnim regionima „Drina-Tara“, „Drina-Sava“, „Prespa“ i „Šara“.

U Prvom pozivu za ABD (ABD) Grant šemu u okviru LEIVV ( LEIWW) programa, odobreno je 17 projekata, za 27 korisnika granta iz četiri prekogranična regiona „Drina-Tara“, „Drina-Sava“, „Prespa“ i „Šara“.

Stalna radna grupa za regionalni ruralni razvoj SVG (SWG) u Jugoistočnoj Evropi  organizuje svečano potpisivanje Ugovora u sredu 9. novembra 2016. godine na Zlatiboru za sufinansiranje projekata iz pograničnih opština iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore u dva prekogranična regiona “Drina-Sava” i “Drina-Tara”.

Ugovore za dodjelu bespovratnih sredstava za podršku razvoja ruralnih područja, unapređenje poljoprivrede i proizvodnje prehrambenih i zanatskih proizvoda, unaprijeđenje integrisane turističke ponude prekograničnih regiona, podršku ekonomskih aktivnosti žena i mladih će potpisati korisnici iz Grada Užica, opština Čajetina, Prijepolje, Bajina Bašta, Loznica, Bogatić, Šabac (Srbija), Višegrad, Rudo, Bratunac, Ugljevik, Brčko Distrikt (Bosna i Hercegovina) i Pljevlja (Crna Gora).

Ukupna vrijednost grantova u četiri prekogranična regiona zajedno sa sopstvenim učešćem korisnika čini investiciju u iznosu od preko četvrt miliona evra  (280.169.33 EUR). Podrška korisnika djelimično je obezbjeđena i od strane nekih lokalnih samouprava.

Sredstva za Grant korisnike su obezbjeđena kroz ABD Grant shemu koju sprovodi Stalna radna grupa za regionalni ruralni razvoj SVG (SWG) u Jugoistočnoj Evropi u partnerstvu sa Njemačkom agencijom za međunarodnu saradnju (GIZ) u okviru projekta „Ruralni razvoj kroz integrisano upravljanje šumskim i vodnim resursima“ (LEIWW) uz finansijsku podršku njemačkog federalnog Ministarstva za ekonomski razvoj i saradnju (BMZ). Promocija i koordinacija ABD grant sheme je takođe podržana u okviru Projekta koji finansira Evropska Unija „Podrška regionalnoj saradnji i ravnomjernom teritorijalnom razvoju zemalja Zapadnog Balkana u procesu EU integracija“.

Spisak dodjeljenih grantova u prekograničnom regionu “Drina-Tara” možete preuzeti na:

Spisak dodjeljenih grantova iz četiri prekogranična regiona „Drina-Sava“, „Drina-Tara“, „Prespa“ i „Šarra“ možete preuzeti na: