Руђански фолклорци у Чачку и Книћу

Фолклорни ансамбл КУД-a „Просвјета“ је током протекле седмице наступио у два града.

У петак 28. октобра фолклорци су учествовали на међународном фестивалу у Чачку „Са Овчара и Каблара 2016“, током којег је обиљежен и јубилеј,  40 година постојања КУД-а „Фабрике резаних алата“ из Чачка.

Међунарнодни фестивал окупио је фолклорне ансамбле из Бугарске, Македоније, Црне Горе, Србије и Републике Српске.

Фолклорни ансамбл КУД-а „Просвјета“, фестивалској публици представио се својом прослављеном кореографијом Врањска свита, која je и овај пут од стране публике дочекана са одушевљењем и на крају награђена дугим аплаузом.

Након наступа у Чачку, Руђански фолклорци су продужили за Кнић гдје су у суботу 29. октобра одржали заједнички концерт са фолклорцима из КУД-а „Стеван Книћанин“.

Пред препуном салом Центра за културу Кнић, поред ова два фолклорна друштва наступио је и наш прослављени фрулаш Драшко Спасојевић.

Концерт је плод дугогодишње сарадње између општина Кнић и Рудо у пољу културе и његовања народне традиције.

Према ријечима Илије Лучића, директора Центра за културно просвјетну дјелатност „Просвјета“ Рудо, може се слободно рећи, да ова сарадња у области културе, која траје већ четри године, представља мост који повезује двије општине као и Републику Српску и Србију.