Никољданско даривање крви у Рудом

Поводом Никољдана у Рудом је одржано осмо традиционално даривање крви у организацији Општинског одбора Црвеног крста Рудо и ОО Добровољних давалаца крви Рудо.

IMG_3391[1]Даривању крви, по ријечима медицинске сестре Сенке Милић, Универзитетске болнице у Фочи, ЈУ Завода за трансфузицијску медицину РС Бања Лука, се приступило након обавезног прегледа и утврђивања општег здравственог стања дароваоци крви.

Ове године акцији се одазвало око 40 добровољних даваоца крви из Ужица, Прибоја и Рудог. По ријечима Милована Ристовића из Ужица, оснивача и предсједника удружења „Кап по кап“ које броји 1000 чланова и има подружнице у цијелој Србији, ово удружење има намјеру да шири свијест о важности давања крви, али и хуманости, пријатељству и вјери у све људе широког срца.

Предсједници ОО Црвеног крста Рудо Свјетлани Јањићијевић, у име србијанских давалаца крви
Ристановић је уручио симболичан поклон црвено срце.

За све учеснике ове хуманитарне акције одржан је заједнички свечани ручак и уручени су поклон пакетићи.

Узвратна посјета руђанских давалаца крви Ужичанима планирана је слиједеће године у октобру.