Расподјела одузете робе

Тржишни инспектор општине Рудо Гордана Чолић је у поступку инспекцијког надзора дана 28.10.2016. године, у мјесту Увац, од лица А. А. из Кисељака одузела вунене одјевне предмете (чарапа – 391 комад и прслуке – 22 комада), за које исти није имао уредну документацију о поријеклу  робе. Тржишни инспектор је одузету робу предао на располагање ЈП“ Робне резерве Републике Српске“ ад Бања Лука.

Дана 24.11.2016. године ЈП “ Робне резерве Републике Српске“ ад Бања Лука је донијело рјешење о уступању одузете робе Општинској организацији Црвеног крста Рудо, без накнаде.

По изјави Светлане Јанићијевић, повјереника ОО Црвеног крста Рудо, вунени одјевни предмети ће бити подијељени корисницима социјалне помоћи.