Raspodjela oduzete robe

Tržišni inspektor opštine Rudo Gordana Čolić je u postupku inspekcijkog nadzora dana 28.10.2016. godine, u mjestu Uvac, od lica A. A. iz Kiseljaka oduzela vunene odjevne predmete (čarapa – 391 komad i prsluke – 22 komada), za koje isti nije imao urednu dokumentaciju o porijeklu  robe. Tržišni inspektor je oduzetu robu predao na raspolaganje JP“ Robne rezerve Republike Srpske“ ad Banja Luka.

Dana 24.11.2016. godine JP “ Robne rezerve Republike Srpske“ ad Banja Luka je donijelo rješenje o ustupanju oduzete robe Opštinskoj organizaciji Crvenog krsta Rudo, bez naknade.

Po izjavi Svetlane Janićijević, povjerenika OO Crvenog krsta Rudo, vuneni odjevni predmeti će biti podijeljeni korisnicima socijalne pomoći.