Održana četvrta radna sjednica Skupštine opštine Rudo

Dana 22.0.2017. godine, u maloj sali Doma kulture u Rudom, održana je 4. radna sjednica Skupštine opštine Rudo.

Na sjednici su razmatrane i usvojene: Odluka o izvršenju budžeta opštine Rudo za 2016. godinu, Odluka o finansiranju projekata udruženja građana iz budžeta opštine Rudo za 2017. god, Odluka o visini naknade za troškove uređenja gradskog građevinskog zemljišta i ostalog građevinskog zemljišta na području opštine Rudo, Odluka o provođenju izbora u mjesnim zajednicama, Odluka o usvajanju Programa uređenja gradskog građevinskog zemljišta, Odluka o uslovima i načinu prodaje nepokretnosti, Odluka o dodjeli na privremeno korišćenje poslovnog prostora, Odluka o dodjeli na upravljanje kanalizacione mreže u Gojavi, Odluka o raspisivanju javnog konkursa za izbor i imenovanja direktora i članova upravnih odbora u preduzećima  i ustanovama čiji je osnivač Skupština opštine Rudo i Odluka o imenovanju komisije za primopredaju dužnosti između službenika na rukovodećim radnim mjestima.

Skupština je također razmatrala i usvojila izvještaje o radu budžetskih korisnika  za 2016. godinu.

Odbornici Skupštine upoznati su sa informacijama o stipendiranju studenata u 2016/2017 školskoj godini, kao i o izvještaju o radu mjesnih zajednica za 2016. godinu, o radu inspekcijskih  službi u 2016. godini, o izvršenju Plana kapitalnih investicija za 2016. godinu i o radu Poljoprivredne zadruge „Uvac-Rudo“  p.o. Rudo.

Na kraju Skupštine razriješeni su VD načelnici Odjeljenja za privredu i finansije, prostorno uređenje i inspekcijske poslove, Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti kao i sekretar Skupštine a potom imenovani novi načelnici i sekretar.

Usvojeni akti biće dostupni javnosti na sajtu opštine Rudo na poziciji „Službeni glasnici“.