ШЕФ МИСИЈЕ ОСЦЕ-A ОТВОРИО САЈАМ ДОМАЋИХ ПРОИЗВОДА

Сајам домаћих производа, који је окупио више од 130 излагача из БиХ, Србије и Црне Горе, свечано је отворен у петак 10. марта на Тргу слободе у Рудом у присуству бројних гостију.

У склопу културно-умјетничког програма сајма, на отварању наступили су женска етно-група и фолклорно друштво ЈУ ЦКПД “Просвјета” из Рудог.

DSC_5714

Сајам је отворио шеф Мисије ОСЦЕ-а у БиХ Џонатан Мур који је том приликом рекао да му је изузетна част што је у Рудом, те изразио задовољство што је Сајам окупио госте из региона.

DSC_5707

На отварању присутнима се обратио начелник општине Рудо Рато Рајак, који је рекао је да је циљ Сајма да се промовишу предузетници, домаћа радиност, занати и све што посебно одликује регију на тромеђи између Србије, Црне Горе и БиХ. “Циљ нам је да подстакнемо међуопштинску и међудржавну сарадњу, да подстакнемо размјену снага и искустава који ће бити свима од користи и да промовишемо човјекољубље, пријатељство и дружење”.

DSC_5711

Присутнима се обратила и представница Радне групе за регионални и рурални развој СВГ Даница Нешевић, која је истакла  да је ово већ друга година да ова организација подржава Сајам у оквиру пројекта који финансира ЕУ.

“Значај сајма је што је регионалног прекограничног карактера и зато што промовише традиционалне вриједности”, додала је Нешевићева.
Директор Јавне установе за туризам и спорт Владимир Брадоњић, установе која је координирала активностима на припреми сајма, истакао је да је изузетно задовољан посјећеношћу Сајма, те да је манифестација веома значајна за општину јер је међународног карактера.

Поред продајно-изложбеног дијела на којем се  промовишу домаћи производи, овогодишњи сајам доноси новине у односу на претходна два а то су такмичење демо-бендова, такмичење у спремању рибље чорбе и представа.

Сајам је важан и из разлога што цијела локална заједница учествује у организацији, а посебно млади волонтери.