Пројекат Савјета младих Рудо међу најбољима

На овогодишњем СХЛ догађају који је одржан у Јајцу од 6-8 маја међу 5 најбољих, који су од ове фондације финансирани у 2016. години, нашао се и пројекат Савјета младих Рудо под називом “Живот на граници без граница“.

Пројекат је осмишљен са циљем да се повежу млади из Рудог и Прибоја и да се унаприједи сарадња младих из ова два сусједна града.

Пројекат је реализован у двије фазе. У оквиру прве фазе организоване су  ликовне радионице у Прибоју, док је кроз другу фазу у Рудом на зиду средње школе, осликан први мурал пријатељства и адаптирана дјечија играоница “Невен”.

jaj

Кроз ликовне радионице млади су учили технику сликања у природи и калиграфију.  Током радионица учесници су истакли да су похађали курс калиграфије из разлога што писмо спаја људе, а калиграфија је умјетност лијепог писања.

Овај пројекат је у борби за најбољи финансирани пројекат у 2016. години освојио високо друго мјесто, чим је потврђен квалитет рада младих на овим просторима.