На Бијелом Брду прослављен празник Св Тројице

Храм Св Петке на Бијелом Брду прославља други дан Св Тројице. То је велики хришћански празник којим се прославља силазак Св Духа на апостоле у Јерусалиму, 50 дана након Христовог васкрсења. Хришћани овај празник славе као дан “рођења Цркве” јер су апостоли пуни Духа Светога, говорили тако да су их могли разумјети народи свих језика и култура.

bb

У културном дјелу програма представили су се млади фолклорци чланови КУД-а „Просвјета“ Рудо и фолклорне секције Бијело Брдо, Миоче и Штрпца као и Етно група „Просвјета“ Рудо, који су на крају културног програма одиграли заједничко коло.

bbb

По завршетку културног дјела Свешетеник Живко Васић уручио је захвалнице испред црквене општине Бијело Брдо вјерницима који су помогли уређење простора око Цркве СВ Петке.

Захвалнице су уручене: Момчилу Видовићу, Илији Арсићу, Радивоју Видаковићу, Миломиру Видаковићу и Јовици Видаковићу.

bbbb