Renovirana mala sala Doma kulture Rudo

Centar za kulturno prosvjetnu djelatnost „Prosvjeta“ Rudo u petak 16. juna u sklopu promocija projekta „Bolja oprema i bolja pristupačnost za više kulturno-umjetničkih sadržaja u opštini Rudo“, predstavio je rekonstruisanu malu salu Doma kulture Rudo.

Zahvaljujući ovom projektu, koji je podržan od strane Ministarstva civilnih poslova BiH u iznosu od 25.000 KM i opštine Rudo u iznosu od 7.000 KM, nakon 45 godina sala je dobila novi moderan izgled.  U sali je zamjenjen pod, namještaj i instalirana nova oprema koja omogućava prezentaciju multi-medijalnih sadržaja.

sala

Na prezentaciji projekta, direktor Centra za kulturno prosvjetnu djelatnost „Prosvjeta“ Rudo, Ilija Lučić je istakao da će ova sala i dalje biti višenamjenski korištena za organizaciju sjednica Skupštine opštine Rudo i različitih edukativnih i kulturno-umjetničkih sadržaja, kao što je to i do sada bio slučaj, samo što će uslovi za njihovo izvođenje biti daleko bolji.

Prisutne je na prezentaciji projekta pozdravio i načelnik opštine Rudo, Rato Rajak, koji je izrazio zadovoljstvo što je jedan ovakav projekat realizovan i što je opština Rudo isti pomogla. Posebno je istakao značaj otvorenosti Doma kulture za sve inicijative koje se održavaju u opštini Rudo, tako što svoj prostor ustupa na raspolaganje i nevlaninim organizacijama i drugim institucijama, koje djeluju na prostoru opštine Rudo.

sala1

Ovo je jedna od faza projekta, a najavljena je i izgradnja pristupne rampe za invalide, koja će biti izgrađena kroz kapitalne investicije opštine Rudo. Izgradnjom pristupne rampe i sa novim namještajem koji omogućava lakši smještaj osoba koje koriste kolica, biće otklonjena fizička barijera za njihov lakši pristup kulturnim institucijama i sadržajima.

Ovo je jedan u nizu projekata koji je Ministarstvo civilnih poslova BiH podržalo u opštini Rudo. Do sada je uz podršku ovog ministarstva, Centar za kulturno prosvjetnu djelatnost „Prosvjeta“ Rudo prošle godine zamjenio bina u velikoj sali i pružio podršku formiranju amaterske omladinske pozorišne scene.