U toku popravka klupa u gradskom parku

Lokalni tim Rudo, kojeg čine srednjoškolci SŠC Rudo, kroz projekat koji je podržan od Asocijacije srednjoškolaca u BiH, obezbjedio je sredstva i podršku komunalnog preduzeća da se izvrši popravka postojećih klupa u parku u centru Rudog.

Projekat “Uređenje gradskog parka” počeo je sa svojom realizacijom u petak. U toku je uklanjanje polomljenih i pohabanih dasaka sa klupa, nakon čega će se pristupiti postavci novih.

Sredstva za podršku ovog i sličnih projekata obezbjeđena su iz fonda “Socijalni dan” Asocijacije srednjoškolaca u BiH.

Socijalni dan je najznačajniji projekat srednjoškolaca koji se implementira u toku jedne godine, čija je srž da učenici na jedan dan svoje školske klupe zamijene radnim mjestima koja će obezbijediti lokalni poslodavci. Projekat se implementira sa ciljem ukazivanja na vrijednosti praktičnog učenja i stvaranje zdravije lokalne zajednice saradnjom između poslodavaca i srednjoškolaca. Samim tim motivirati će srednjoškolce da svojim radom doprinesu poboljšanju njihove lokalne zajednice te potaknuti sadašnje i buduće poslodavce na investiranje u mlade naraštaje.
Socijalni dan koji provode mnoge organizacije širom Evrope počevši od Danske, Njemačke, Italije i Srbije novac najčešće doniraju u svrhu projekata za mlade na prostoru svoje zemlje.