Uređenj gradskog parka

U subot, 10. 06. 2017. godine u Rudom je realizovan  projekat „Uređenje gradskog parka“.  Projekat je imao za cilj da se rekonstruišu dotrajale klupe i uljepša gradski park.

Ideja za realizaciju ovog projekta potekla je od grupe srednjoškolaca iz Rudog, koja je htjela da uradi nešto korisno za svoj grad.

park1

Šansu da svoju ideju realizuju vidjeli su u pozivu za projekte Asocijacije srednjoškolaca u Bosni i Hercegovini (AsuBiH). Odlučili su napisati projekat, koji je prošao među trineast najboljih projekata. Dodatnu podršku za realizaciju projekta, obezbjedili su od komunalnog preduzeća, nakon čega je započeta njegova realizacija.

Ova grupa srednjoškolaca je upravo ovim projektom htjela ukazati na nekoliko važnih aspekata i to da je neophodno da budemo ekološki svjesni, odgovorni građani koji čuvaju zajedničku imovinu ali i da svi možemo doprinijeti da naš životni prostor i sredina budu bolji i ljepši.

Park

Grupa srenjoškolaca, koja je učestvovala u akciji, poručuje da zaista nije potrebno puno da se određene stvari poprave i sredina uljepša, te da svako može dati svoj doprinos, a posebno oni na kojima svijet ostaje.

„Ovim projektom uspjeli  smo da pokažemo da sve možemo zajedno da uradimo i da ništa nije teško ukoliko verujemo u to, i ukoliko to silno želimo, baš kao što smo mi željeli da naš park konačno zasija u punom sjaju.“

Par