ПЕТРОВДАНСКЕ СВЕЧАНОСТИ РУДО 2017

У организацији ЈУ за туризам и спорт Рудо у недељу 02.07.2017. у спортској дворни у Рудом у оквиру Петровданских свечаности одржан је турнир у малом фудбалу. Од пријављених шест екипа , прво мјесто заузела је екипа Кафе бар Контакт Рудо, друго мјесто екипа Подграба из Пала и треће мјесто Биомлек Прибој.

У понедељак 10 .07. 2017. одржан је турнир у одбојци на плажи у мушкој и женској категорији. Прво мјесто у мушкој категорији освојила је екипа Микери, друго мјесто екипа Рудо и треће мјесто екипа Рудо 1. У женској конкуренцији прво мјесто освојила је екипа ОК Рудо 1, друго мјесто ОК Рудо 2 и треће мјесто ОК Рудо 3.

19989066_339356183162301_1599359383_n    19970667_339356056495647_477328282_n

По први пут у оквиру свечаности у Рудом је организован је и турнир у шаху. Учешће на овом турниру  узело  је  5  такмичара. Прво мјесто освојио је Маријан Маријановић, друго мјесто освојио је Зоран Ристовић и треће Мјесто Гавриловић Драгомир.

Ове године су се организатори потрудили да у склопу овогодишњих Петровданских свечаности приреде богат и разноврсан културно-умјетнички садржај.

Овај дио програма, званично је отворен  у суботу  08.07. изложбом слика  Милешевске колоније. Посјетиоци су могли уживати у сликама на којима су приказани различити мотиви од реалних, до апстракције, која је захтјевала додатна појашњења историчара умјетности.   На отварању је говорио сликар Радомир Рашо Јагодић који је том прилико истакао да је велика част за Рудо, што је угостило овакву колонију, и додао да се у Рудом по први пут одржава сликарска колонија из друге државе.

DSC_9671 DSC_9726

Посјетиоци су могли уживати у сликама чији су аутори: Снежана Шиник, Зоран Тешановић, Александра Ћосић, Маринковић, Акико Сато, Јармила Вешовић, Жарко Вучковић, Иво Етеровић, Никола Рудић, Мирко Ковачевић, Власта Николић, Јагода Живадиновић, Паул Прасадам  И Мирко Кукољ – Дон.  Слике су изложене у свечаној сали Дома културе, а љубитељи ове врсте умјетности исту могу видјети до 13.07.2017. године.

Посебан куриозитет овогодишњих свечаности  јесу промоције књига. У субот је одржана промоција књиге „Манастирске приче“  Радоја Тасића, на којој је приказан и промотивни филм. У недељу су одржане двије помоције књига  „Истините приче“ Вање Крехо  и  „Варљиве воде“  Драгана Папоњака. Програм промоције књига водио је Предраг Остојић, директор ЈУ Библиотека Просвјета Рудо, а о књигама су говорили аутори и њихови гости. Посјетиоци су могли уживати у надахнутим дјелима писаца који живе и раде у нашим крајевима и који пишу о догађајима и људима са ових простора.

У наставку у недељу је, на даскама које живот значе, у великој сали Дома културе  изведена, према мишљењима публике, одлична  позоришна представа под називом „Чорба од канаринца“, у извођењу глумаца Народног позоришта Ужице.

Завршница Петровданских свечаности се ближи, а организатори ће данас у  уторак 11.07.2017. год. организовати  Турнир у баскету који ће се одржати у школском игралишту са почетком у 17.00 часова, смотру фолклора у великој Сали Дома културе са почетком у 19.00 часова, док ће у вечерњим часовима на Тргу Слободе са почетком у 21.00 час наступити „Happy house“ бенд и пријатељи.

У сриједу, на сам Дан општине у свечаној сали ће бити пријем гостију, полагање вијенаца и паљење свијећа на спомен обиљежју, а потом ће бити одржана свечана сједница СО-е Рудо и како то традиција налаже ломљене славског колача и свечани ручак у Хотелу „Comsar“ Рудо.