Потписани уговори за подршку развоју бизниса маргинализованих група жена

У понедељак 03. јула у Рудом су потписани уговори са корисницама Фонда за подршку у развоју бизниса маргинализованих група жена.

Укупно 7 жена из Рудог, чије су бизнис идеје одабране на конкурсу, наредних годину дана добијаће средства која ће им осигурати покретање бизниса и самозапошљавање.

program

Кроз овај програм подржани су бизниси, за које је комисија процијенила да имају реалне основе и да за њихове производе већ постоји сигурно тржиште. Подржани бизниси ће се реализовати у сектору малинарства и производњи млијека и меса.

За све кориснице, поред средстава за набавку и проширење сточног фонда или набавку опреме, кроз програм ће за годину дана бити осигурана средства за порезе и доприносе.

Одабране кориснице кроз овај програм припадају једној од маргинализованих група по једном или више основа.

Средства у укупном износу од 60.000 КМ за ову намјену, осигурана су од стране општине Рудо и од стране Програма подршке маргинализованих групама жена Америчке агенције за међународни развој УСАИД (УСАИД/ППМГ) у једнаком омјеру.

nacelnik

Поред Општине Рудо још 8 општина, одабрано је кроз јавни позив за учешће у овом програму.