Svečanom ceremonijom na gradskom stadionu otvorene su 54. MOSI „Pljevlja“ 2017

Svečanom ceremonijom na gradskom stadionu otvorene su 54. MOSI „Pljevlja 2017“. Do 9. jula Pljevlja će biti domaćin za preko 2 100 sportista, na manifestaciji koja je najveća smotra amaterskog sporta u Jugoistočnoj Evropi.

Ljubitelji sporta moći će pratiti više od 550 susreta u 15 sportskih disciplina. Ove MOSI obilježiće i bogat kulturno – zabavni program, pa će tokom četiri večeri na gradskom trgu biti organizovana četiri velika koncerta renomiranih muzičkih imena sa prostora ex – Jugoslavije.

mosi3

Nakon intoniranja državne himne, na gradskom stadionu uslijedio je defile sportista iz 32 opštine iz Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine i Republike Srpske.

Zastavu MOSI na gradski stadion unijeli su odbojkaški reprezentativac Ivan Ječmenica, odbojkaška reprezentativka Danijela Džaković, fudbaler Miloš Radanović, fudbalska reprezentativka Biljana Vraneš, najbolji biciklista Crne Gore Goran Cerović i atletski reprezentativac Emir Ćatović.

Zastavu MOSI na jarbol zajedno su podigli najbolji skijaš Crne Gore, budući olimpijac Eldar Salihović i naš rukometni reprezentativac Nemanja Grbović

Svečani zakletvu u ime sportista položila je šahovska državna šampionka Nevena Radošević, a i ime sudija WKF karate sudija Dragan Ćirović.

mosi

Prisutne je pozdravio predsjednik opštine i predsjednik organizacionog odbora MOSI Mirko Đačić.

• Znate da su MOSI najveća smotra amaterskog sporta, manifestacija jedinstvena na Balkanu, ali najviše smotra trajnih ljudskih vrijednosti, velika smotra prijateljstva i mladosti. Zbog toga, kao i zato što su prethodne generacije Pljevljaka vrlo visoko podigle standarde u organizaciji MOSI mi smo kao rukovodstvo grada bili u obavezi da se dobro pripremimo. Zbog toga smo poseban napor uložili da gradski stadion danas izgleda ovako velelepno – kazao je predsjednik Đačić poželjevši dobrodošlicu svima.

Igre je zvanično otvorio predsjednik skupštine opštine Pljevlja i predsjednik Skupštine MOSI Tarik Gadžović.

• Izuzetno mi je zadovoljstvo što mi je pripala čast i privilegija da vas u ime Skupštine MOSI i u svoje lično ime pozdravim i da 54. Međuopštinske omladinske sportske igre „Pljevlja 2017“ otvorim. Neka 54. MOSI počnu – kazao je Gadžović.

Ceremoniju svečanog otvaranja Međuopštinskih omladinskih sportskih igara na gradskom stadionu pratilo je preko 3 500 posjetilaca.

New Picture

Pljevlja su nakon 11 godina ponovo domaćin MOSI i to je šesti put da se igre organizuju u najsjevernijem gradu Crne Gore.

Opština Pljevlja  pripremila je i jedan od najbogatijih koncertnih programa u istoriji MOSI. Tako su u srijedu 5.jula na Trgu 13.jul održani koncerti Vanje Radovanovića i benda VIII-2  kao i nadaleko poznatog sastava Crvena jabuka.

Koncerti su održani pred oko 5000 hiljada ljudi iz Srbije , Crne Gore i BiH koji su od početka pa do kraja u fantastičnoj atmosferi uživali u velikim hitovima.

Koncertni program se nastavlja i večeras nastupom Amela Ćurića pobjednika serijala X-faktor kao i Dejan Petrović & Big Band. Koncert počinje od 21 sat.

Na ovom linku se može preuzeti bilten u kojem se mogu naći informacije o rasporedima takmičenja i o MOSI igrama: https://mosipljevlja2017.com/bilten-broj-2/ a na sajtu https://mosipljevlja2017.com možete pratiti aktuelnosti vezane za ovu manifestaciju.

Izvor: https://mosipljevlja2017.com