Завршене 54. МОСИ Пљевља 2017.

otvaranje

У недељу су церемонијом свечане предаје заставе МОСИ, наредном граду домаћину Прибоју, завршене 54. МОСИ Пљевља 2017. Прије тога извршена је церемонија свечаног додјела пехара побједницима у екипним дисциплинама и пехара за свеукупне побједнике најмасовнијег спортског такмичења које је одржано у Црној Гори.

Пљевља су са 1654 бода свеукупни побједник игара. Друго мјесто освојила је екипа Сокоца са 809 бодова, а трећи је био Прибој 725 бодова. У мушкој конкуренцији Пљевља су освојила 1034 бода, друга је била репрезентација Бајине Баште са 591 бодом, а пехар за треће мјесто отишао је у Пожегу чиј су такмичари освојили 536 бодова. Пљевља су са 620 бодова била најбоља и у женској конкуренцији, друго мјесто са 426 бодова освојио је Соколац, а треће са 328 бодова Пријепоље.

На 54. МОСИ играма у Пљевљима општину Рудо представљало је 38 спортиста који су се такмичили у пет спортова. Највише успјеха имали су риболовци. У појединачној конкуренцији Николић Милош освојио је златну медаљу, а у екипној конкуренцији заузели су шесто мјесто. Фудбалери су заузели осмо мјесто, одбојкашице су заузеле петнаесто мјесто а тенисери су били седми. Ове године општина Рудо је узела учешће и на пара-мосију гдје су нас представљали чланови Удружења са посебним потребама „Нада“ Рудо.

004-1024x683