Završene 54. MOSI Pljevlja 2017.

otvaranje

U nedelju su ceremonijom svečane predaje zastave MOSI, narednom gradu domaćinu Priboju, završene 54. MOSI Pljevlja 2017. Prije toga izvršena je ceremonija svečanog dodjela pehara pobjednicima u ekipnim disciplinama i pehara za sveukupne pobjednike najmasovnijeg sportskog takmičenja koje je održano u Crnoj Gori.

Pljevlja su sa 1654 boda sveukupni pobjednik igara. Drugo mjesto osvojila je ekipa Sokoca sa 809 bodova, a treći je bio Priboj 725 bodova. U muškoj konkurenciji Pljevlja su osvojila 1034 boda, druga je bila reprezentacija Bajine Bašte sa 591 bodom, a pehar za treće mjesto otišao je u Požegu čij su takmičari osvojili 536 bodova. Pljevlja su sa 620 bodova bila najbolja i u ženskoj konkurenciji, drugo mjesto sa 426 bodova osvojio je Sokolac, a treće sa 328 bodova Prijepolje.

Na 54. MOSI igrama u Pljevljima opštinu Rudo predstavljalo je 38 sportista koji su se takmičili u pet sportova. Najviše uspjeha imali su ribolovci. U pojedinačnoj konkurenciji Nikolić Miloš osvojio je zlatnu medalju, a u ekipnoj konkurenciji zauzeli su šesto mjesto. Fudbaleri su zauzeli osmo mjesto, odbojkašice su zauzele petnaesto mjesto a teniseri su bili sedmi. Ove godine opština Rudo je uzela učešće i na para-mosiju gdje su nas predstavljali članovi Udruženja sa posebnim potrebama „Nada“ Rudo.