Интеркултурални камп РУДО – СТРГАЧИНА

Интеркултурални камп РУДО – СТРГАЧИНА поново је мјесто окупљања ученика основних школа из БиХ.  У понедељак, 07. августа у камп су стигли ученици и наставници двије школе из Сарајева и ученици школа из Рудог и Штрбаца. У оквиру наредне смјене која почиње 13.08. у камп долазе ученици и наставници из Тешња, Шија, Мокрог, Источног Сарајева и Вишеграда.

kamp (2)

Први дан, у оквиру ове смјене, протекао је у радној и забавно-спортској атмосфери. Наредних дана учеснике овогодишњег кампа очекују интересанти садржаји и излети.

Камп је ове године подржан кроз пројекат „Јачање улоге мјесних заједница у БиХ“, који представља заједничку иницијативу финасирану средствима влада Швицарске и Шведске, а коју проводи развојни програм Уједињених нација (УНДП) у сарадњи с Министарством за људска права и избјеглице БиХ, Министарством правде Федерације БиХ, Министарством управе и локалне самоуправе Републике Српске, Владом Брчко дистрикта и ентитетским

kamp (1)савезима општина и градова.