Potpisani ugovori za finansiranje projekata NVO putem projekta „Jačanje uloge MZ u BiH“

Četiri nevladine organizacije sa područja Opštine Rudo u srijedu su u Sarajevu potpisale  ugovor s UNDP BiH o realizaciji 5 projekata i aktivnosti koje su prepoznate kao prioriteti na forumima u mjesnim zajednicama Rudo, Staro Rudo, Mioče, Strgačina i Štrpca. Ugovori su potpisani u okviru projekta „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ koji je zajednički projekat Vlade Švicarske i Vlade Švedske, a sprovodi ga UNDP u BiH. Cilj projekta je unapređenje kvalitete života građana Bosne i  Hercegovine kroz osnaživanje lokalnog nivoa vlasti, usluga i infrastrukture na lokalnom nivou, te jačanja demokratske odgovornosti socijalne uključenosti.

nevladine (1)

Projekat „Kreativna radionica za djecu predškolskog uzrasta „Neven“ Mioče“ vrijednosti 9750,00 KM implementiraće Centar za odgovornu demokratiju COD Luna u saradnji sa Mjesnom zajednicom Mioče.

Projekte „Turistički info centar i interkulturalni kamp Strgačina“ koji će kroz ovaj projekat biti finansiran u iznosu od oko 19500 KM implementiraće Udruženje za pomoć osobama sa posebnim potrebama „Nada“ u saradnji sa mjesnim zajednicama Strgačina i Rudo.

nevladine (2)

Projekat „Obilježavanje i promocija brdsko-planinarske staze za biciklizam i šetnju u Starom Rudom“ vrijednosti 9.746 KM implementiraće Udruženje žena “Eva” Rudo u saradnji sa MZ Staro Rudo.

Projekat „Uređenje omladinskog prostora u MZ Štrpci“, vrijednosti 9745 KM implementiraće Savjet mladih Rudo u saradnji sa MZ Štrpci.

Aktivnosti i projekte su građani navedenih mjesnih zajednica definisali kao jedan od prioriteta njihovih mjesnih zajednica putem foruma građana održanih u mjesnim zajednicama.

Projekte pomenutih nevladinih organizacija opština Rudo će sufinansirati  do 30% od ukupne vrijednosti projekta.