Први дан школе

У петак првог септембра, у свим основним и средњим школама у Републици Српској почела је настава у новој школској години. У Рудом је настава редовно почела у двије основне и једној средњој школи.

Као и ранијих година и ове године су представници општине Рудо, поздравили ученике и зажелили им срећан почетак нове школске године.

У Основној школи Рудо, испред општине, ученике и наставно особље је поздавио Начелник Одјељењa за општу управу и друштвене дјелатности Драган Јовановић, док је то у ОШ Бошко Буха у Штрпцима учинио предсједник СО Рудо, Саша Дробњаковић.

Поред пригодног програма који је за ученике приређен од стране школа, општина је као и ранијих година обезбједила пригодне поклоне за почетак школске године који су данас и уручени ђацима.

За ученике од 3-5 разреда, који су повратници и чији су родитељи незапослени општина је обезбједила 67 пакета уџбеника, а за ђаке-прваке школски прибор и новчану помоћ у износу од 100 КМ.

.skola