Prvi dan škole

U petak prvog septembra, u svim osnovnim i srednjim školama u Republici Srpskoj počela je nastava u novoj školskoj godini. U Rudom je nastava redovno počela u dvije osnovne i jednoj srednjoj školi.

Kao i ranijih godina i ove godine su predstavnici opštine Rudo, pozdravili učenike i zaželili im srećan početak nove školske godine.

U Osnovnoj školi Rudo, ispred opštine, učenike i nastavno osoblje je pozdavio Načelnik Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti Dragan Jovanović, dok je to u OŠ Boško Buha u Štrpcima učinio predsjednik SO Rudo, Saša Drobnjaković.

Pored prigodnog programa koji je za učenike priređen od strane škola, opština je kao i ranijih godina obezbjedila prigodne poklone za početak školske godine koji su danas i uručeni đacima.

Za učenike od 3-5 razreda, koji su povratnici i čiji su roditelji nezaposleni opština je obezbjedila 67 paketa udžbenika, a za đake-prvake školski pribor i novčanu pomoć u iznosu od 100 KM.

.skola