Рудо под свјетлима ЛЕД расвјете

Општина Рудо се придружила општинама и градовима, који су халогене и живине сијалице за уличну расвјету, замјениле свјетиљкама нове генерације, ткз.  штедљивим ЛЕД свјетиљкама.

Новом расвјетом, која омогућава рационалнију потрошњу, покривене су главне улице и објекти на простору цијеле општине Рудо.

Фирма из Бања Луке „Елнос“, која је изабрана на тендеру, извршила је замјену и уградњу укупно 440 ЛЕД свјетиљки. Укупна вриједност инвестиције износи 274.950 КМ, а иста ће бити отплаћивана кроз мјесечне рате, наредних 89 мјесеци, из уштеде ел. енергије, која ће бити остварена кориштењем ЛЕД технологије.

Поред замјене и уградње нових свјетиљки, ова фирма ће током отплатног периода и у гарантном року од 2,5 године након отплате, бити задужена и за одржавање расвјете на простору општине Рудо.