Rudo pod svjetlima LED rasvjete

Opština Rudo se pridružila opštinama i gradovima, koji su halogene i živine sijalice za uličnu rasvjetu, zamjenile svjetiljkama nove generacije, tkz.  štedljivim LED svjetiljkama.

Novom rasvjetom, koja omogućava racionalniju potrošnju, pokrivene su glavne ulice i objekti na prostoru cijele opštine Rudo.

Firma iz Banja Luke „Elnos“, koja je izabrana na tenderu, izvršila je zamjenu i ugradnju ukupno 440 LED svjetiljki. Ukupna vrijednost investicije iznosi 274.950 KM, a ista će biti otplaćivana kroz mjesečne rate, narednih 89 mjeseci, iz uštede el. energije, koja će biti ostvarena korištenjem LED tehnologije.

Pored zamjene i ugradnje novih svjetiljki, ova firma će tokom otplatnog perioda i u garantnom roku od 2,5 godine nakon otplate, biti zadužena i za održavanje rasvjete na prostoru opštine Rudo.