Малишани из Рудог у посјети другарима у Вишеграду

Малишани из играонице „Невен“ из Рудог, која је организована у склопу Центра за одговорну демократију ЦОД  „Луна“ из Рудог у четвртак су били у посјети другарима из обданишта „Невен“ у Вишеграду, са циљем дружења и упознавања са обдаништем.

22684775_1833776123329310_1274923662_n

Приликом посјете обданишту директор ЦОД „Луна“ из Рудог, Светлана Вуковић је истакла да је циљ посјете да малишани из Рудог виде како изгледа обданиште, јер у Рудом постоји само играоница за дјецу.

„Код нас играоница траје три сата и ми немамо овако диван и услован простор као што има обданиште у Вишеграду. Дјеца су изненађена и одушевљена“, истакла је Вуковићева.

Она је подсјетила да је општина Рудо имала обданиште, које је несретним случајем изгорјело.

22685149_1833773556662900_1130727714_n

„Покушавамо да реновирамо обданиште уз помоћ пријатеља из Вићенце и општине Рудо“, додала је Вуковићева.

Директор обданишта „Невен“ Данка Митровић рекла је да су годишњим планом предвиђена дружења и излети са вршњацима.

„Посебно нам је задовољство да су нам гости наши пријатељи из Рудог да би се боље упознали са нашим радом и ентеријером“, додала је Митровићева.

Она је истакла да су васпитачице припремиле гостима заједничке плесне тачке и такмичарски дио са занимљивим и шаљивим наградама.

Након посјете обданишту, малишани су посјетили и биоскоп у Андрићграду гдје су одгледали цртани филм.

извор: сајт општине Вишеград