Ruđanski sabor

sajamm

UŽ „Eva“ Rudo prošle sedmice organizovala je Ruđanski sabor na kojem su stanovnici iz Ruđanske opštine  na trgu prodavali svoje proizvode koje pripremaju u domaćoj radinosti. Svrha ovog događaja bila je da se promoviše domaća radinost ovog kraja. Prema riječima članica udruženja,  događaj je premašio očekivanja sudeći prema ostvarenoj prodaji i imajući u vidu kupovnu moć stanovnika ove opštine. Sa ovim događajem udruženje je htjelo da skrene pažnju domaćem stanovništvu da je bitno da se kupuje domaće i da se pomogne domaćim proizvođačima.

saj

Sabor je između ostalog imao svrhu da se domaćem stanovništvu skrene pažnja i podigne svijest o potrebi kupovine domaćih proizvoda kako bi se pomogli domaći proizvođači.

Pored prodajno izložbenog dijela, izlagači i posjetioci su imali prilike uživati u folkloru, a sabor su podržali i sponzorisali:  opština Rudo, dom kulture, JU za turizam i sport Rudo, TV Rudo, Frizerski saloni „gracija“i „lepota“, auto perionicama „tip-top“ i“ braća Jakovljević“ kao i sugrađanima koji su nam iznajmili velike kišobrane.

sajam