Dramska sekcija iz Rudog gostovala na festivalu Eks-ju pozorišta u Tesliću

Članovi dramske sekcije Doma kulture „Prosvjeta“ u Rudom, gostovali su na festivalu Eks-ju  pozorišta, sa predstavom „Kad su se djeca igrala rata“ koju su režirali Jovana Ostojić i Bojan Bjelić.

dss

Festival je počeo u septembru, a dramska sekcija iz Rudog do sada je šesto amatersko pozorište koje je učestvovalo na festivalu, na kojem gostuju pozorišne trupe iz svih država bivše Jugoslavije.

Predstava je bila odlično posjećena a izvedba je dobro prošla. Idejni tvorci i autori predstave ističu da su zadovoljni nastupom. – “Bjeka i ja smo jako zadovoljni. Iako uvijek postoji ta bojazan kako će sve ispasti, jer je u pitanju drugi prostor i organizacija unutar pozorišta. Domaćini su nas jako lijepo dočekali, što je bilo i za očekivati, jer je Teslić ipak turistički grad i familijarnost i topla dobrodošlica su već dio njihove kolektivne svijesti.” – rekla je Ostojićeva.

Ona je pohvalila i organizaciju festivala: “Bili smo smješteni u apartmanima u okviru Banje, tako da smo imali priliku da prošetamo i uživamo u čarima prirode.  Nakon predstave smo čuli pozitivne komentare. Predstava je bila, s obzirom da se amaterske grupe, uglavnom, predstavljaju već poznatim komadima, pravo osvježenje.”

Od domaćina iz Amaterskog dramskog pozorišta „Branislav Nušić“ i SPKD“ Prosvjeta“ iz Teslića, Dramska sekcija iz Rudog dobila je zahvalnicu i  knjige, koje je  SPKD „Prosvjeta“  iz Teslića izdala za ovu godinu. U pitanju su knjige autora iz Teslića, koje je Dramska sekcija poklonila biblioteci u Rudom.

“Pored ovih materijalnih poklona, domaćini su izrazili želju da se ponovo vidimo sljedeće godine na festivalu.” – istakla je Ostojićeva za kraj.