Свечано отворене нове просторије Полицијске станице Рудо

Министар унутрашњих послова Републике Српске Драган Лукач и замјеник начелника Полицијске управе Фоча Раденко Васиљевић јуче су свечано отворили просторије новоизграђене Полицијске станице Рудо.

У свом обраћању министар Лукач поручио је да је на овом подручју број полицијских службеника довољан да гарантује безбједност свим грађанима, те да је стопа криминалитета на подручју општине Рудо у опадању.

Министар Лукач подсјетио је да је јуче отворена нова зграда полицијске станице у Бијељини и да ће Министарство унутрашњих послова наставити тренд осавремењивања услова у којима раде припадници полиције широм Републике Српске.

Замјеник начелника Раденко Васиљевић истакао је да ће се у новоотвореним просторијама олакшати рад полицијских службеника, као и грађанима створити бољи услови за остваривање својих права.

Пристуне је поздравио и обратио им се Начелник општине Рудо, који је том приликом истакао да је општина Рудо за потребе изградње зграде, обезбједила земљиште.