Знањем против насиља

Да средњошколци  имају развијену свијест о борби против насиља доказује нам Локални тим Рудо АСуБиХ. Три чланице локалног тима са координаторицом биле су учесницe пројекта “Улаз у излаз”.

magla

Поменути пројекат је имао за циљ да зближити младе из мањих средина и начинити нове лидере у борби против насиља.  Када су прошли тренинг у склопу пројекта, као домаћи задатак су имали да напишу свој мали пројекат који ће помоћи у борби против насиља .

Знањем против насиља је један од два пројекта које је локални тим Рудо АСуБиХ реализовао у протеклом периоду. Сам назив пројекта се односи на едуковање младих о насиљу тј. како се изборити са истим.

nasilje

У оквиру поменутог пројекта Локални тим Рудо је средином децембра одржао двије радионице о родно заснованом насиљу На радионицама су учествовали ученици основе и средње школе, који су током радионица могли научити шта је насиље и какве све врсте насиља постоје али и како се изборити са њима. Тренерица ових радионица је била ученица четвртог разреда Наталија Видаковић,  координаторица локалног тима .

natalij

Координаторица је истакла да су учесници након одржане радионице показали вољу да буду лидери у борби против насиља а са радионице су послали јасну поруку СТОП НАСИЉУ!

Пројекат је подржао Демократски центар Нове наде .