U pripremi nova Strategija razvoja opštine Rudo

Danas je u Rudom održan konstitutivni sastanak Partnerske grupe. Na sastanku je predstavljen proces razvoja strategije i elementi socio-ekonomske analize, na čijoj pripremi je radio Opštinski razvojni tim, prema smjernicama UNDP tima, nakon čega su članovi ove grupe pozvani da dostave komentare na pomenutu analizu.

viber image 2

Prisutne je ispred opštine Rudo pozdravila Gordana Čolić, načelnica Odjeljenja za privredu, finansije, prostorno uređenje i inspekcijske poslove. Ona se zahvalila svima koji su došli na sastanak i tim prihvatili učešće u grupi koja će doprinijeti da Rudo dobije kvalitetniju Strategiju razvoja za period od 2018-2027.

Partnersku grupu čine predstavnici zakonodavne i izvršne vlasti opštine, institucija, organizacija civilnog društva, ustanova i biznis sektora. Ova grupa osigurava učešće i socio-ekonomskih aktera u procesu planiranja i predstavlja osnov za komunikaciju jedinice lokalne samouprave i građana.

Opština Rudo je krajem prošle godine započela proces izrade nove Strategije razvoja opštine Rudo, pošto je stara Strategija istekla krajem 2017.

Proces se realizuje uz podršku Razvojnog programa Ujedinjenih nacija (UNDP) kroz projekat ILDP, koji je osigurao metodologiju i stručnu pomoć i podršku u vođenju procesa po MIPRO metodologiji (Metodologija za integralno planiranje lokalnog razvoja). Opština Rudo, zajedno sa još 10 odabranih opština učestvuje u ovom projektu.