Објављен Зборник радова

ЈУ Народна библиотека „Просвјета“ објавила је Зборник радова са научног скупа: „Милош Видаковић – царски сонети младобосанске књижевности, као одраз друштвених прилика пред Велики рат“, који је одржан 25. и 26. новембра 2017. године. Овај научни скуп подржало је Министарство културе и информисања Републике Србије у оквиру конкурса у области културних дјелатности Срба у иностранству за 2017.

Учесници овог скупа били су еминентни стручњаци из области књижевности и језика, историје и политиколоије из Бања Луке, Београда и Подгорице, чији су радови објављени у Зборнику, за које су рецензију урадили проф. др Вељко Брборић и академик проф. др Љубодраг Димић.

У Зборнику је представљена издавачка дјелатност Књижевне задруге Српског националног савјета Црне Горе и објављена приповјетка Милоша Видаковића, „Повратак“,која је први пут објављена у Ускршњем прилогу часопису „Народ“, далеке, 1913. године.

Библиотека ће ускоро овај Зборник представити и широј јавности!

Преузето са сајта бибилотеке