Zvanično počeo 4. sajam domaćih proizvoda Rudo 2018.

Nakon tri godine, organizovanja sajma na trgu, zbog vremenskih uslova i snijega, koji je ove godine odlučio da padne baš na prvi dan proljeća, sajam je po prvi put organizovan u sportskoj dvorani koju su popunili izlagači, gosti i posjetioci sajma.

29064687_1166300770173936_6721409917089487966_o

U okviru kraće ceremonije otvaranja sajma, dobrodošlicu nadahnutim stihovima, koja je bila uvod u kraći kulturno umjetnički program, pripremljen od strane mladih članova folklorne i frulaške sekcije, svim prisutnima poželio je Draško Spasojević.

Sajam je zvanično otvorio domaćin sajma Načelnik opštine Rudo, Rato Rajak koji je prisutnima iz tri države poželio dobrodošlicu, i tom prilikom istakao da je sajam mjesto saradnje i razvoja dobrih komšijskih odnosa.

jab

Da su sajmovi povezuje ljude, i doprinose razvoju saradnje, potvrdio je i Mirsad Hubanić predsjednik sajma „Dani jabuke“ iz Goražda, koji je na ovom sajmu iskoristio priliku da pozdravi domaćine, da čestita na dobroj organizaciji i da se javno zahvali načelniku opštine Rudo, na podršci koju je prošle godine pružio sajmu u Goraždu, uručivši mu zlatnu jabuku.

aft 1

U kategoriji „Naj štand“ treće mjesto i bronzana plaketa pripala je po mišljenju komisije štandu „Halilović doo“ iz Ilijaša, drugo mjesto i srebrna plaketa pripali su JU Centaru za socijalni rad Rudo i prvo mjesto i zlatna plaketa Domaćinstvu „Stremić“ iz Loznice.

Dodjeljene su i po tri nagrade za najbolje radove  u okviru konkursa „Sačuvajmo i obnovimo staništa za ptice“, učenicima osnovnih škola u kategoriji mlađih i starijih razreda, za radove koji su po kreativnosti prevazišli očekivanja posjetilaca sajma.

Nagrade su obezbjeđene od strane sponzora i izlagača na sajmu.

Prvi dan sajma završen predstavljanje narodnih običaja prosidbe, u duhu praznika Mladenci, koji se slavi na današnji dan.

Ne propustite da posjetite sajam, a bogat sadržaj, sajamska atmosfera, domaći specijaliteti i premijera predstave „Džon Smit i prinsceza od Velsa“ je ono što ovaj sajam za drugi dan svog trajanja nudi.