Обуком до посла у индустрији обраде дрвета

Удружење АЛДИ Горажде у партнерству са ЈУ Средњом стручном школом „Џемал Биједић“ Горажде,  у оквиру пројекта „Осигурање и подизање квалитете образовања одраслих у контексту цјеложивотног учења“ којег финансира Европска унија, провест ће бесплатан програм обуке за незапослене особе из сљедећих мјеста: Општина Фоча, Општина Ново Горажде, Општина Чајниче, Општина Вишеград, Општина Рудо и Општина Рогатица.

Представници Удружења АЛДИ обишли су неколико наведених локација и представили програм надлежним органима те детаљно образложили све аспекте овога пројекта.

Обуком ће се оспособити за рад 150 незапослених особа из поменутих средина и биће припремљене за посао у новој струци.

Позивају се незапослене особе са евиденције Служби за запошљавање у поменутим мјестима старости до 40 година да се пријаве за учешће у процесу бесплатне обуке за занимања радник у преради дрвета и тапетар намјештаја.

Обука ће бити организована од стране Средње стручне школе „Џемал Биједић“ Горажде, а трајат ће укупно 120 сати, од чега 48 сати теоријске наставе у Средњој стручној школи „Џемал Биједић Горажде“ и 72 сата практичне наставе у изабраним компанијама. Након обуке биће вршено тестирање. Успјешно оцијењени полазници добит ће цертификате о завршеној обуци. Ова едукација ће омогућити полазницима да постану конкурентнији на тржишту радне снаге, а најуспјешнији полазници обуке имаће могућност запослења.

За све учеснике у овом програму биће покривени трошкови превоза. Почетак одржавања обуке планиран је за прву половину маја 2018. године.

Позивају се све заинтересованеособе да изврше пријаву у просторијама Удружења АЛДИ Горажде  (Панорама бб Горажде), путем телефона на бројеве + 387 38 227 850 или 062 049 015,гдје такођер могу добити додатне информације о обуци. Такођер, пријаву је могуће поднијети и у Службама за запошљавање у поменутим мјестима.

Јавни позив остаје отворен до 30. априла 2018. године, или у случају недовољног броја пријављених особа за обуку до попуњеног броја незапослених особа потребних за обуку.

Јавни позив