Одржан годишњи концерт КУД-а „Просвјета“ у Рудом

Tina

Културно умјетничко друштво „Просвјета“ из Рудог одржало је синоћ свој годишњи концерт у Дому културе у Рудом. Пред пуном салом посјетилаца представили су се први састав друштва, фолклорне секције Бијело Брдо и Штрпци, Фолклорна секција ОШ Рудо али и пријатељска друштва КУД „Стеван Книћанин“ из  Кнића и  КУД „Завичај“  из Лазарева са којим друштво остварује дугогодишњу сарадњу.  КУД је додијелио и захвалнице Начелнику општине, Благоју Церовићу, Фадилу Дургуту, Милошу и Јелени Перовић, Перу Тасићу и Ивану Брадоњићу за подршку и значајан допринос у раду и развоју друштва и играчу Стефану Тешевићу за допринос очувању фолклорног стваралаштва и изузетно залагање у друштву. Концерт је отворио директор ЈУ ЦКПД „Просвјета“ Рудо Илија Лучић а захвалнице је додјелио организатор културних активности Илија Арсић. КУД „Просвјета“ је оправдао разлог свог постојања и показао да је вјеран чувар традиције. Умјетнички руководилац КУД-а је Драшко Спасојевић а корепетитор Бранимир Томић.

folkolor