Свечано отворен простор да дјецу и младе у Штрпцима

Савјет младих Рудо реновирао је и опремио простор за младе у Штрпцима. Средства за овај пројекат обезбјеђена су кроз пројекат „Јачање улоге мјесних заједница у БиХ“ који је финансиран од стране влада Шајцарске и Шведске, а спроводи га Развојни програм УН у БиХ.

Простор је пресјецањем врпце, свечано отворен у недељу 27. маја, чим је и означен крај пројекта који је трајао 8 мјесеци, а кроз који су дјеца и млади из Штрбаца похађали радионице енглеског језика, ликовног и екологије.

Млади и остали грађани МЗ Штрпца су кроз волонтерске акције допринијели  уређењу простора кроз чишћење, кречење и оцртавање мурала.

На отварању су присуствовали представници општине Рудо, Мјесне заједнице Штрпци као и дјеца и млади из Штрбаца.

Координаторица пројекта Марија Стикић, на отварању се захвалила свим присутнима и најавила да ће се у овом простору и током љета организовати различити садржаји за дјецу и младе.

Strpci1