Svečano otvoren prostor da djecu i mlade u Štrpcima

Savjet mladih Rudo renovirao je i opremio prostor za mlade u Štrpcima. Sredstva za ovaj projekat obezbjeđena su kroz projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ koji je finansiran od strane vlada Šajcarske i Švedske, a sprovodi ga Razvojni program UN u BiH.

Prostor je presjecanjem vrpce, svečano otvoren u nedelju 27. maja, čim je i označen kraj projekta koji je trajao 8 mjeseci, a kroz koji su djeca i mladi iz Štrbaca pohađali radionice engleskog jezika, likovnog i ekologije.

Mladi i ostali građani MZ Štrpca su kroz volonterske akcije doprinijeli  uređenju prostora kroz čišćenje, krečenje i ocrtavanje murala.

Na otvaranju su prisustvovali predstavnici opštine Rudo, Mjesne zajednice Štrpci kao i djeca i mladi iz Štrbaca.

Koordinatorica projekta Marija Stikić, na otvaranju se zahvalila svim prisutnima i najavila da će se u ovom prostoru i tokom ljeta organizovati različiti sadržaji za djecu i mlade.

Strpci1