Уређена риболовна стаза у Сетихову

Заједничком акцијом чланови удружења НАДА Рудо, као и чланови СРД „ЈЕЗЕРО“ Рудо, уз присусво већег броја волонтера – чланова других удружења из Рудог и грађана општине Рудо, у суботу уређена риболовна стаза и дио простора око пристаништа „ВОДЕНОГ ЋИРЕ“.

Поред значајног доприноса у уређењу ових простора, ова акција је имала велики значај у правцу ширења сарадње између ових удружења, као и заједничког дружења које је организовано након успјешно завршене акције.

staza

Иначе овај подухват организован је у склопу пројекта „Јачање улоге мјесних заједница у БиХ“.

„Јачање улоге мјесних заједница у БиХ“ је заједнички пројекат Владе Швицарске и Владе Шведске у вриједности од 14,5 милиона КМ. За његову спроведбу задужен је Развојни програм Уједињених нација (УНДП) у БиХ у партнерству са Министарством за људска права и избјеглице БиХ, Министарством управе и локалне самоуправе Републике Српске, Министарством правде Федерације БиХ, Владом Брчко Дистрикта и оба ентитетска савеза општина/опћина и градова.

staza1

Дио финансијског учешћа за овај пројекат обезбјеђен је и од стране Општине Рудо.