Uređena ribolovna staza u Setihovu

Zajedničkom akcijom članovi udruženja NADA Rudo, kao i članovi SRD „JEZERO“ Rudo, uz prisusvo većeg broja volontera – članova drugih udruženja iz Rudog i građana opštine Rudo, u subotu uređena ribolovna staza i dio prostora oko pristaništa „VODENOG ĆIRE“.

Pored značajnog doprinosa u uređenju ovih prostora, ova akcija je imala veliki značaj u pravcu širenja saradnje između ovih udruženja, kao i zajedničkog druženja koje je organizovano nakon uspješno završene akcije.

staza

Inače ovaj poduhvat organizovan je u sklopu projekta „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“.

„Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ je zajednički projekat Vlade Švicarske i Vlade Švedske u vrijednosti od 14,5 miliona KM. Za njegovu sprovedbu zadužen je Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) u BiH u partnerstvu sa Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice BiH, Ministarstvom uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, Ministarstvom pravde Federacije BiH, Vladom Brčko Distrikta i oba entitetska saveza opština/općina i gradova.

staza1

Dio finansijskog učešća za ovaj projekat obezbjeđen je i od strane Opštine Rudo.