Награда за најбољу библиотеку додјељена библиотеци Рудо

На 21. сусретима библиотекара Републике Српске који су одржани у уторак у Вишеграду додјељене су награде најбољима у овом послу.

Међу најбољима нашла се и ЈУ Народна библиотека „Просвјета“ Рудо. Награда „Ђорђе Пејановић“ за најбољу библиотеку припала је по процјени комисије за вредновање рада Друштва библиотекара, овој установи.

Награду је примио Предраг Остојић, директор библиотека који је том приликом истакао да је протеклих година ова установа доживјела прави препород.

pele

„Отворили смо модерну читаоницу, набавили доста нових књига и организовали научни скуп о писцу Милошу Видаковићу, који је имао промоцију зборника радова и у Београду. Све то опредјелило је комисију да нашу библиотеку прогласи најбољом у прошлој години“, ракао је Остојић.

На сусретима су додјељене и награде за најбољег библиотекара Јелени Јањић из Бања Луке и за менаџера године у библиотекарству Јовану Цвјетковићу из Бијељине и Биљани Ћелић из Мркоњић Града.

Овом скупу присуствовали су и представници Народне библиотеке из Ужица, која прославља 160 година постојања.