Nagrada za najbolju biblioteku dodjeljena biblioteci Rudo

Na 21. susretima bibliotekara Republike Srpske koji su održani u utorak u Višegradu dodjeljene su nagrade najboljima u ovom poslu.

Među najboljima našla se i JU Narodna biblioteka „Prosvjeta“ Rudo. Nagrada „Đorđe Pejanović“ za najbolju biblioteku pripala je po procjeni komisije za vrednovanje rada Društva bibliotekara, ovoj ustanovi.

Nagradu je primio Predrag Ostojić, direktor biblioteka koji je tom prilikom istakao da je proteklih godina ova ustanova doživjela pravi preporod.

pele

„Otvorili smo modernu čitaonicu, nabavili dosta novih knjiga i organizovali naučni skup o piscu Milošu Vidakoviću, koji je imao promociju zbornika radova i u Beogradu. Sve to opredjelilo je komisiju da našu biblioteku proglasi najboljom u prošloj godini“, rakao je Ostojić.

Na susretima su dodjeljene i nagrade za najboljeg bibliotekara Jeleni Janjić iz Banja Luke i za menadžera godine u bibliotekarstvu Jovanu Cvjetkoviću iz Bijeljine i Biljani Ćelić iz Mrkonjić Grada.

Ovom skupu prisustvovali su i predstavnici Narodne biblioteke iz Užica, koja proslavlja 160 godina postojanja.