Održana manifestacija Rok raskršće

Tokom vikenda u Rudom je organizovano takmičenje neafirmisanih bendova „Rok raskršće“ koje je okupilo mlade iz Sarajeva, Istočnog Novog Sarajeva, Višegrada, Goražda, Vareša, Užica, Priboja i Rudog.

rok 1

Takmičenje se održavalo 2 dana, 30. juna i 01. jula 2018. godine, tokom kojih je nastupilo 9 bendova.

Osnovni i najvažniji cilj ove manifestacije je afirmacija mladih rokera, očuvanje kvalitetnog zvuka kao i prekogranična saradnja, dok je takmičarski karakter ostao u drugom planu.

rok 2

Organizatori ovog takmičenja bili su COD “Luna” Rudo u saradnji sa JU Turizam i sport Rudo, JU CKPD „Prosvjeta“ Rudo i rafting klubom „Valine“ .

Na kraju takmičenja proglašeni su i pobjednici kao i najbolji u kategorijama: najbolji vokal, gitarista, bas gitara i bubnjar.

Prvo mjesto na takmičenju ostvojila je grupa „Diving Hill“ iz Sarajevo, drugo mjesto „Mad Man Hassan“ iz Istočnog Sarajeva a treće Sabra&Kadabra iz Goražda.

rok 3

Nagradu najbolji vokal dobila je Sara Knežević iz Priboja, najbolji gitarista je Nedžad Vučelj iz grupe „Diving Hill“, najbolja bas gitara, Sanela Maslo iz grupe  „Sfinkter“ a najbolji bubnjar bio je Benjamin Hajrulahović također iz  grupe „Diving Hill“.

Organizaciju “ROK RASKRŠĆA – Takmičenje neafirmisanih bendova, Rudo 2018” je podržala Opština Rudo i Stalna radna grupa za regionalni ruralni razvoj (SWG) u Jugoistočnoj Evropi u okviru Projekta “Ruralni razvoj kroz integrisano upravljanje šumskim i vodnim resursima u jugoistočnoj Evropi: Perspektive ruralnog razvoja: kvalifikovanje, reintegracija i (samo) zapošljavanje“ koji sprovodi u partnerstvu sa nemačkom agencijom za međunarodnu saradnju (GIZ) uz finansijsku podršku njemačkog federalnog Ministarstva za ekonomski razvoj i saradnju (BMZ).