KUD „Prosvjeta“ Rudo na manifestaciji „Knićansko leto 2018“

Kulturno umjetničko društvo „PROSVJETA“ iz Rudog boravilo je u Kniću 19. i 20. avgusta i tom prilikom učestvovalo na Manifestaciji „Knićansko leto 2018“. Igrače našeg društva prihvatili su članovi KUD-a „Stevan Knićanin“ sa kojima imaju višegodišnju saradnju i prijateljske odnose. Manifestaciju su pratile mnogobrojne kulturne aktivnosti a najveću pažnju šumadincima je privukla smotra folklora, na kojoj se naše društvo predstavilo sa koreografijama „Igre iz Bosilegradskog Krajišta“ i „Vranjanskom svitom“. Predsjednik Opštine Knić je lično uručio zahvalnice učesnicima, a prisutnima se tom prilikom obratio i direktor Centra za kulturno prosvjetnu djelatnost „Prosvjeta“ Rudo gosp. Ilija Lučić, te domaćinima uručio posebno pripremljene poklone. Folklorci su se drugi dan družili na Gružanskom jezeru gdje su domaćini priredili ručak i zabavu, a suze prilikom rastanka svjedoče o velikom prijateljstvu između članova ova dva društva.

Knic