Ambasador Italije u BiH Nikola Minasi svečano otvorio rekonstruisani objekat u Rudom

DSC_5004

Juče je u Rudom Ambasador Italije u BiH Nikola Minasi svečano otvorio  objekat za smještaj dnevnog zbrinjavanja djece i mladih sa smetnjama u razvoju JU CSR i predškolsku igraonicu  u Rudom

DSC_4969

Tim povodom, opština Rudo je u saradnji sa JU CSR Rudo organizovala svečanost tokom koje su se prisutnim građanima opštine Rudo i gostima iz Italije obratili: Ambasador Italije u Bosni i Hercegovini Nikola Minasi, Načelnik opštine Rudo Rato Rajak, Vojni ataše Italijanske ambasade u Beogradu Paolo Sfara i predstavnici udruženja iz Italije koja su prikupila sredstva i pomogla rekonstrukciju ovog objekt „Zajedno za Sarajevo“ iz Vićence Sante Bresan i udruženja „Love“ Fabio Franćeskini i koordinator dnevnog zbrinjavanja CSR Suzana Vasić.

DSC_5044

Zajedničkim snagama opštine i prijatelja iz Italije  rekonstruisan je objekat koji je 2004. godine izgorio u požaru. Završetak građevinskih radova očekuje se u prvoj polovini mjeseca oktobra, nakon čega slijedi opremanje objekta. Planira  se da će se oko 40 korisnika, djece predškolskog uzrasta i djece i mladih sa poteškoćama u razvoju, u ovaj objekat useliti do kraja godine.

DSC_5049

Nakon svečanog presjecanja vrpce, od strane načelnika opštine Rudo i Ambasadora Italije u Bosni i Hercegovini, gosti su prisustvovali kraćem kulturno-umjetnikom programu. Tom prilikom načelnik opštine Rudo je nakon pozdravnog obraćanja uručio zahvalnice Santu Bresaniju predsjedniku udruženja „Zajedno za Sarajevo“ i Faiou Franćeskiniju predsjedniku Udruženja „Love“ za prikupljenu pomoć za rekonstrukciju objekta.

Domaćini su za goste iz italije priredili i kraću vožnju vodenim ćirom.

DSC_5022