Одржан парастос страдалима у тунелу Бродар код Вишеграда

Уз парастос и полагање цвијећа на Спомен-обиљежје код тунела „Бродари“ на граници између Вишеграда и Рудог, у недељу је обиљежено 26 година од страдања седам бораца Војске Републике Српске и двије медицинске раднице у овом тунелу.

Прије тачно 26 година на овом мјесту су страдале медицинска сестра Љубица Кастратовић,  заједно са докторком Стојаном Јојовић, које су тог дана кренуле да пруже помоћ рањеним борцима. На видно санитетско возило у којима су се налазиле докторка и медицинска сестра пуцано је од стране припадника тзв Армије БиХ.

Породица је тек након два мјесеца од њихове погибије преузела њихове посмртне остатке.

Пуних 8 дана девет припадника ВРС из Вишеграда и Рудог боравило је у тунелу, а само два су успјела преживјети.

Скупу су приствовали и представници Борачке организације из Вишеграда и Рудог те чланови породице погинулих припадника ВРС у тунелу Бродар код Вишеграда.