Održan parastos stradalima u tunelu Brodar kod Višegrada

Uz parastos i polaganje cvijeća na Spomen-obilježje kod tunela „Brodari“ na granici između Višegrada i Rudog, u nedelju je obilježeno 26 godina od stradanja sedam boraca Vojske Republike Srpske i dvije medicinske radnice u ovom tunelu.

Prije tačno 26 godina na ovom mjestu su stradale medicinska sestra Ljubica Kastratović,  zajedno sa doktorkom Stojanom Jojović, koje su tog dana krenule da pruže pomoć ranjenim borcima. Na vidno sanitetsko vozilo u kojima su se nalazile doktorka i medicinska sestra pucano je od strane pripadnika tzv Armije BiH.

Porodica je tek nakon dva mjeseca od njihove pogibije preuzela njihove posmrtne ostatke.

Punih 8 dana devet pripadnika VRS iz Višegrada i Rudog boravilo je u tunelu, a samo dva su uspjela preživjeti.

Skupu su pristvovali i predstavnici Boračke organizacije iz Višegrada i Rudog te članovi porodice poginulih pripadnika VRS u tunelu Brodar kod Višegrada.