Пријем првачића у двије основне школе у Рудом

Први дан школе обиљежен је свечаним пријемом ученика првог разреда и њихових родитеља у основним школама Рудо у Рудом и Бошко Буха у Штрпцима.

Ученике и родитеље током пријема поздравиле су директорице Наташа Тодоровић-Барбарез и Славица Којадиновић које су им пожељеле добродошлицу и пуно успјеха током школовања, а ученици старијих разреда су за дочек и ове године спремили програм за нове другаре.

40684991_1084857378344598_3185178485794537472_n

Срећан полазак у први разред, испред општине Рудо, ученицима и родитељима првачића, пожељели су и начелник за општу управу и друштвене дјелатности општине Рудо, Драган Јовановић и замјеник начелника општине Рудо, Митар Видаковић. Они су родитељима ђака првака испред општине уручили пригодне поклоне и новчану помоћ у износу од 100 КМ.

Министарство просвјете и културе Републике Српске обезбиједило је, и ове школске године, бесплатне комплете уџбеника за ученике првог и другог разреда.