Prijem prvačića u dvije osnovne škole u Rudom

Prvi dan škole obilježen je svečanim prijemom učenika prvog razreda i njihovih roditelja u osnovnim školama Rudo u Rudom i Boško Buha u Štrpcima.

Učenike i roditelje tokom prijema pozdravile su direktorice Nataša Todorović-Barbarez i Slavica Kojadinović koje su im poželjele dobrodošlicu i puno uspjeha tokom školovanja, a učenici starijih razreda su za doček i ove godine spremili program za nove drugare.

40684991_1084857378344598_3185178485794537472_n

Srećan polazak u prvi razred, ispred opštine Rudo, učenicima i roditeljima prvačića, poželjeli su i načelnik za opštu upravu i društvene djelatnosti opštine Rudo, Dragan Jovanović i zamjenik načelnika opštine Rudo, Mitar Vidaković. Oni su roditeljima đaka prvaka ispred opštine uručili prigodne poklone i novčanu pomoć u iznosu od 100 KM.

Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske obezbijedilo je, i ove školske godine, besplatne komplete udžbenika za učenike prvog i drugog razreda.