ПЈЕСНИЧКИ КОНКУРС „МИЛОШ ВИДАКОВИЋ“ – РУДО 2018

Поводом XVIII „Видаковићевих дана културе“ у Рудом, Јавна установа Центар за културно – просвјетну дјелатност „Просвјета“ Рудо и Српско културно – просвјетно друштво „Просвјета“ Рудо расписују Конкурс поезије у помен пјеснику Милошу Видаковићу.

Милош Видаковић је рођен 1891. (Грање, Штрпци) општина Рудо. Члан је Младе Босне, пјесник, књижевни критичар, преводилац, пријатељ Иве Андрића, писао у „Народу“.  Умро је 02.10.1915. године у Велесу. Збирка пјесама „Царски сонети“.

Услови конкурса:

На конкурс своју ненаграђивану љубавну пјесму могу слати сви који пишу на српском, хрватском или бошњачком језику и они који поред свог изворног језика пошаљу и превод пјесме на српски.

Пјесма смије имати највише 32 стиха а сваки аутор може послати  1 (једну) пјесму. Пјесма се може слати у периоду од 01.10. до 31.10.2018. год. на е-mail адресу:
mvkonkursrudo@gmail.com    са Шифром умјесто имена аутора, а на е-mail адресу:
zamvkrudo@gmail.com  разрјешење шифре са адресом и кратком биографијом аутора (не више од 10 куцаних редова, (фонт: Times New Roman  12 ), бројем телефона и е-mail адресом.

Или поштом на адресу:
ЈУ ЦКПД „Просвјета“ Рудо
Ул. Трг слободе бр:1.
73260 Рудо

са назнаком: „ЗА ПЈЕСНИЧКИ КОНКУРС МИЛОШ ВИДАКОВИЋ“

Пјесму слати под шифром а у посебној коверти приложити разрјешење шифре, адресу и кратку биографију аутора.

Награде су предвиђене за три најбоље љубавне пјесме по оцјени Жирија којег именује оганизатор ове манифестације.

Прва награда за најбољу љубавну пјесму је: Плакета Милош Видаковић, позив аутору да  23.11.2018. на културној манифестацији  „Видаковићеви дани културе 2018“ године прочита своју побједничку пјесму и новчана награда у износу од 200,00 КМ.

Друга награда: Плакета и новчана награда од 150,00 КМ

Трећа награда: Плакета и новчана награда од 100,00 КМ

Резултати ће бити објављени на званичној интернет страници „Општина Рудо“  15.11.2018. год.

Контакт телефон за све информације:
00387 65/ 934 – 221
Радомир Рашо Јагодић