PJESNIČKI KONKURS „MILOŠ VIDAKOVIĆ“ – RUDO 2018

Povodom XVIII „Vidakovićevih dana kulture“ u Rudom, Javna ustanova Centar za kulturno – prosvjetnu djelatnost „Prosvjeta“ Rudo i Srpsko kulturno – prosvjetno društvo „Prosvjeta“ Rudo raspisuju Konkurs poezije u pomen pjesniku Milošu Vidakoviću.

Miloš Vidaković je rođen 1891. (Granje, Štrpci) opština Rudo. Član je Mlade Bosne, pjesnik, književni kritičar, prevodilac, prijatelj Ive Andrića, pisao u „Narodu“.  Umro je 02.10.1915. godine u Velesu. Zbirka pjesama „Carski soneti“.

Uslovi konkursa:

Na konkurs svoju nenagrađivanu ljubavnu pjesmu mogu slati svi koji pišu na srpskom, hrvatskom ili bošnjačkom jeziku i oni koji pored svog izvornog jezika pošalju i prevod pjesme na srpski.

Pjesma smije imati najviše 32 stiha a svaki autor može poslati  1 (jednu) pjesmu. Pjesma se može slati u periodu od 01.10. do 31.10.2018. god. na e-mail adresu:
mvkonkursrudo@gmail.com    sa Šifrom umjesto imena autora, a na e-mail adresu:
zamvkrudo@gmail.com  razrješenje šifre sa adresom i kratkom biografijom autora (ne više od 10 kucanih redova, (font: Times New Roman  12 ), brojem telefona i e-mail adresom.

Ili poštom na adresu:
JU CKPD „Prosvjeta“ Rudo
Ul. Trg slobode br:1.
73260 Rudo

sa naznakom: „ZA PJESNIČKI KONKURS MILOŠ VIDAKOVIĆ“

Pjesmu slati pod šifrom a u posebnoj koverti priložiti razrješenje šifre, adresu i kratku biografiju autora.

Nagrade su predviđene za tri najbolje ljubavne pjesme po ocjeni Žirija kojeg imenuje oganizator ove manifestacije.

Prva nagrada za najbolju ljubavnu pjesmu je: Plaketa Miloš Vidaković, poziv autoru da  23.11.2018. na kulturnoj manifestaciji  „Vidakovićevi dani kulture 2018“ godine pročita svoju pobjedničku pjesmu i novčana nagrada u iznosu od 200,00 KM.

Druga nagrada: Plaketa i novčana nagrada od 150,00 KM

Treća nagrada: Plaketa i novčana nagrada od 100,00 KM

Rezultati će biti objavljeni na zvaničnoj internet stranici „Opština Rudo“  15.11.2018. god.

Kontakt telefon za sve informacije:
00387 65/ 934 – 221
Radomir Rašo Jagodić